  • 109BF24MA2
109BF24MA2
advertisement
Manufacturer No:
109BF24MA2
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-109BF24MA2
Package:
Datasheet:
109BF24MA2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
109BF24MA2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Housing Material
    Plastic
  • Weight
    0.595lb 269.89g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    -4~140°F -20°C~60°C
  • Series
    Scirocco Ace 120
  • Size / Dimension
    Square/Rounded - 120mm Lx120mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    3.84W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    1900 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    21.5 CFM (0.602m3/min)
  • Noise
    44.0 dB(A)
  • Voltage Range
    20.4V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.441 in H2O (110.0 Pa)
  • Width
    32.00mm