  • 10CAE220S-V
10CAE220S-V
advertisement
Manufacturer No:
10CAE220S-V
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-10CAE220S-V
Package:
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 150mA
Step5Bar-code shipping tag
10CAE220S-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Ripple Current
    150mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    6.3mm