  • 11938TB-B2N-JP-00
11938TB-B2N-JP-00
advertisement
Manufacturer No:
11938TB-B2N-JP-00
HK JDW NO:
567-11938TB-B2N-JP-00
Package:
Datasheet:
11938TB-B2N-JP-00
Description:
FAN 220VAC 119X38MM WR
Step5Bar-code shipping tag
11938TB-B2N-JP-00
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Series
    TS
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    17.00W
  • Voltage - Rated
    220VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.150A
  • Max Power Dissipation
    17W
  • Current Rating
    150mA
  • Air Flow
    116.5 CFM (3.26m3/min)
  • Noise
    50.0 dB
  • Static Pressure
    0.401 in H2O (100.0 Pa)