  • 1200MD-1-004
1200MD-1-004
advertisement
Manufacturer No:
1200MD-1-004
Manufacturer:
Talema Group LLC
HK JDW NO:
770-1200MD-1-004
Package:
Datasheet:
1200MD-1-004
Description:
XFMR TOROIDAL 1200VA THRM PROTCT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1200MD-1-004
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    22lbs 10kg
  • Published
    2003
  • Series
    MD
  • Size / Dimension
    183.00mm Diax81.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Isolation
    5000Vrms
  • Current - Output (Max)
    Parallel 10A Series 5A
  • Power - Max
    1200VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 200V 240V
  • Primary Winding(s)
    Dual, Multiple Taps
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 120V Series 240V