  • 1206J0630272JDT
1206J0630272JDT
advertisement
Manufacturer No:
1206J0630272JDT
HK JDW NO:
419-1206J0630272JDT
Datasheet:
1206J0630272JDT
Description:
2700pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J0630272JDT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm