  • 1206J5000120FAT
1206J5000120FAT
advertisement
Manufacturer No:
1206J5000120FAT
HK JDW NO:
419-1206J5000120FAT
Datasheet:
1206J5000120FAT
Description:
12pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J5000120FAT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    12pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm