  • 1206Y0500271MET
1206Y0500271MET
advertisement
Manufacturer No:
1206Y0500271MET
HK JDW NO:
419-1206Y0500271MET
Datasheet:
1206Y0500271MET
Description:
FlexiCap™ 270pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y0500271MET
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm