  • 1206Y5000681JDR
1206Y5000681JDR
advertisement
Manufacturer No:
1206Y5000681JDR
HK JDW NO:
419-1206Y5000681JDR
Datasheet:
1206Y5000681JDR
Description:
FlexiCap™ 680pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y5000681JDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    680pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm