  • 1210Y0250182JFT
1210Y0250182JFT
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0250182JFT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1210Y0250182JFT
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
1210Y0250182JFT
Description:
FlexiCap™ 1800pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0250182JFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1800pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm