  • 1210Y2000222KFR
1210Y2000222KFR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y2000222KFR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1210Y2000222KFR
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
1210Y2000222KFR
Description:
FlexiCap™ 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y2000222KFR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm