  • 1285AS-H-1R5M=P2
1285AS-H-1R5M=P2
advertisement
Manufacturer No:
1285AS-H-1R5M=P2
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-1285AS-H-1R5M=P2
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
1285AS-H-1R5M=P2
Description:
Quantity:
In Stock : 3830
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1285AS-H-1R5M=P2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DFE201610C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Composition
    Metal Alloy, Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.6mm
  • Current Rating
    1.8A
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    144mOhm Max
  • Max DC Current
    1.6A
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm