  • 1331R-222H
1331R-222H
advertisement
Manufacturer No:
1331R-222H
HK JDW NO:
79-1331R-222H
Step5Bar-code shipping tag
1331R-222H
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    1331R
  • Size / Dimension
    0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
  • Tolerance
    ±3%
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    202mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    202mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.1Ohm Max
  • Max DC Current
    202mA
  • Frequency - Self Resonant
    95MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Current - Saturation
    202mA
  • Q Factor
    45
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm
  • Length
    7.9502mm
  • Width
    2.921mm