  • 135-105QAF-J01
135-105QAF-J01
advertisement
Manufacturer No:
135-105QAF-J01
HK JDW NO:
384-135-105QAF-J01
Package:
DO-204AH, DO-35, Axial
Datasheet:
135-105QAF-J01
Purchasing and Inquiry
135-105QAF-J01 Overview
135-105QAF-J01 Features
Package/Case: Bulk
135 Series
Operating Temperature: -60°C~300°C
1MOhm Resistance
Mounting Type: Through Hole
5% Tolerance
135-105QAF-J01 Applications
  • Temperature compensation for semiconductor devices
  • Medical Equipment and Apparatus
  • Heating, ventilation & air conditioning
  • Personal Computer and Peripheral Device
  • Temperature compensation of display contrast
  • Battery Packs and Portable Electronics
  • Temperature regulation and measurement
  • Automotive electronics
  • Mobile phones
Step5Bar-code shipping tag
135-105QAF-J01
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    DO-204AH, DO-35, Axial
  • Operating Temperature
    -60°C~300°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    135
  • Tolerance
    5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    1MOhm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Length
    286mm
  • Resistance Tolerance
    ±5%
  • Resistance in Ω @ 25°C
    1M
  • B25/85
    4261K
  • Diameter
    20mm