  • 14910A0BJSX10102KA
14910A0BJSX10102KA
advertisement
Manufacturer No:
14910A0BJSX10102KA
HK JDW NO:
876-14910A0BJSX10102KA
Description:
Res Cermet POT 1K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (31.06 X 12.5 X 13.1mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
14910A0BJSX10102KA
  • Tolerance
    10%
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    1W
  • Length
    31.06mm