  • 14910F0GJSX10203KA
14910F0GJSX10203KA
advertisement
Manufacturer No:
14910F0GJSX10203KA
HK JDW NO:
876-14910F0GJSX10203KA
Description:
Res Cermet POT 20K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (31.06 X 12.5 X 13.1mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
14910F0GJSX10203KA
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0F
  • Power Rating
    1W
  • Length
    31.06mm