  • 14A-20-515
14A-20-515
advertisement
Manufacturer No:
14A-20-515
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-14A-20-515
Step5Bar-code shipping tag
14A-20-515
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Series
    One-4-All™
  • Size / Dimension
    57.20mm Lx47.60mm W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Additional Feature
    PCB MOUNTABLE; OTHER SECONDARY IS WITH CENTER TAP
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Approval Agency
    UL; CSA; VDE
  • Physical Dimension
    57.2mm X 47.6mm X 41.3mm
  • Voltage - Isolation
    4000Vrms
  • Max Output Current
    175mA
  • Current - Output (Max)
    750mA 175mA
  • Output Power
    20W
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Center Tap
    Yes
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    5V ±15V
  • Number of Secondary Winding
    2
  • Height
    41.3mm
  • Height Seated (Max)
    41.30mm
  • Length
    57.2mm
  • Width
    47.6mm