  • 151033BS03000
151033BS03000
advertisement
Manufacturer No:
151033BS03000
Manufacturer:
Würth Elektronik
HK JDW NO:
908-151033BS03000
Package:
Radial
Datasheet:
151033BS03000
Description:
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
151033BS03000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    3mm Round
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WL-TMRW
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Blue
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.8V
  • Viewing Angle
    30°
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    3.00mm Dia
  • Millicandela Rating
    3800mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    465nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    470nm
  • Height (Max)
    5.55mm