  • 15KPA48CAE3/TR13
15KPA48CAE3/TR13
advertisement
Manufacturer No:
15KPA48CAE3/TR13
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-15KPA48CAE3/TR13
Datasheet:
15KPA48CAE3/TR13
Step5Bar-code shipping tag
15KPA48CAE3/TR13
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    WIRE
  • Base Part Number
    15KPA48
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Number of Elements
    1
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Element Configuration
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.6V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Clamping Voltage
    77.7V
  • Peak Pulse Current
    194.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    48V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW