  • 15KPA78C-B
15KPA78C-B
advertisement
Manufacturer No:
15KPA78C-B
HK JDW NO:
461-15KPA78C-B
Package:
P600, Axial
Datasheet:
15KPA78C-B
Step5Bar-code shipping tag
15KPA78C-B
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    15KPA
  • JESD-609 Code
    e3
    Zener
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    General Purpose
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Breakdown (Min)
    82.13V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    119.7A
  • Clamping Voltage
    132.41V
  • Peak Pulse Current
    119.7A
  • Reverse Standoff Voltage
    78V
  • Peak Pulse Power
    15kW