  • 16SVPG680M
16SVPG680M
advertisement
Manufacturer No:
16SVPG680M
HK JDW NO:
590-16SVPG680M
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 16V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
16SVPG680M
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    Panasonic Electronic Components
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    OS-CON?, SVPG
  • Size / Dimension
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Polymer
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16 V
  • Capacitance
    680 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    325 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.5 A @ 100 kHz