  • 1808J0100125JXR
1808J0100125JXR
advertisement
Manufacturer No:
1808J0100125JXR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1808J0100125JXR
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808J0100125JXR
Description:
1.2μF 10V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J0100125JXR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    1.2μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm