  • 1812R-391G
1812R-391G
advertisement
Manufacturer No:
1812R-391G
HK JDW NO:
79-1812R-391G
Step5Bar-code shipping tag
1812R-391G
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    535mA
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Max DC Current
    535mA
  • Frequency - Self Resonant
    220MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.190 4.83mm