  • 1812R-392J
1812R-392J
advertisement
Manufacturer No:
1812R-392J
HK JDW NO:
79-1812R-392J
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 911
Step5Bar-code shipping tag
1812R-392J
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    472mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Max DC Current
    472mA
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm