  • 1812Y0500564MXRE03
1812Y0500564MXRE03
advertisement
Manufacturer No:
1812Y0500564MXRE03
HK JDW NO:
419-1812Y0500564MXRE03
Description:
FlexiCap™ 0.56μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y), Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y0500564MXRE03
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (X2Y), Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    FLEXICAP TERMINATION
  • Capacitance
    0.56μF