  • 1825Y1K00823KXT
1825Y1K00823KXT
advertisement
Manufacturer No:
1825Y1K00823KXT
HK JDW NO:
419-1825Y1K00823KXT
Datasheet:
1825Y1K00823KXT
Description:
FlexiCap™ 0.082μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y1K00823KXT
  • Capacitance
    0.082μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV