  • C315C181K1G5TA
C315C181K1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C315C181K1G5TA
HK JDW NO:
417-C315C181K1G5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
180pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C315C181K1G5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    No
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.33mm
  • Width
    3.81mm