  • 199D106X0035D7V1
199D106X0035D7V1
advertisement
Manufacturer No:
199D106X0035D7V1
HK JDW NO:
874-199D106X0035D7V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D106X0035D7V1
Purchasing and Inquiry
199D106X0035D7V1 Overview
199D106X0035D7V1 Features
199D106X0035D7V1 Applications
There are a lot of Vishay Sprague 199D106X0035D7V1 applications of tantalum capacitors.
  • Consumer
  • Avionics / military / space
  • Automotive ECU
  • Telecom infrastructure
  • Military / aerospace
  • General purpose
  • Industrial
  • ABS
  • Industrial control units
  • Avionics,
Step5Bar-code shipping tag
199D106X0035D7V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.498 12.66mm