  • 1SMC43CA TR13 PBFREE
1SMC43CA TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
1SMC43CA TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-1SMC43CA TR13 PBFREE
Package:
DO-214AB, SMC
Step5Bar-code shipping tag
1SMC43CA TR13 PBFREE
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    21.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    69.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    43V
  • Breakdown Voltage
    51.35V
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    43V
  • Clamping Voltage-Max
    69.4V