  • 20021323-00050D4LF
20021323-00050D4LF
advertisement
Manufacturer No:
20021323-00050D4LF
HK JDW NO:
44-20021323-00050D4LF
Package:
Datasheet:
Description:
2 Rows Receptacle, Bottom Entry Solder Copper Alloy Surface Mount Tube Gold Plastic 50 Positions Female Socket
Step5Bar-code shipping tag
20021323-00050D4LF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    Minitek127® 20021323
  • Feature
    Pick and Place
  • Connector Type
    Receptacle, Bottom Entry
  • Number of Positions
    50
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    2
  • Gender
    Female
  • Pitch
    1.27mm
  • Depth
    4.45mm
  • Insulation Height
    0.087 2.20mm
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Row Spacing - Mating
    0.050 (1.27mm)
  • Number of Contacts
    50
  • Contact Resistance
    50mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Length
    32.21mm