  • 200MDP3T3B6VS2RE
200MDP3T3B6VS2RE
advertisement
Manufacturer No:
200MDP3T3B6VS2RE
HK JDW NO:
239-200MDP3T3B6VS2RE
Package:
Datasheet:
200MDP3T3B6VS2RE
Step5Bar-code shipping tag
200MDP3T3B6VS2RE
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2001
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Actuator Length
    5.08mm