  • 200MDP3T4B4M6RE
200MDP3T4B4M6RE
advertisement
Manufacturer No:
200MDP3T4B4M6RE
HK JDW NO:
239-200MDP3T4B4M6RE
Package:
Datasheet:
200MDP3T4B4M6RE
Step5Bar-code shipping tag
200MDP3T4B4M6RE
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
  • Housing Material
    STAINLESS STEEL
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Center Contact Material
    COPPER ALLOY
  • Terminal Material
    COPPER ALLOY
  • End Contact Material
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    9.144mm
  • Body Breadth
    8.128 mm
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Contact Resistance
    0.02mOhm
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1000VRMS V
    Non-Illuminated
  • Switch Type
    TOGGLE SWITCH
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • PCB Hole Count
    8
  • Bushing Length
    0.22 inch
  • Body Height
    12.0142mm
  • Length - Termination
    0.13 inch
  • Actuator Length
    12.70mm