  • 2191QUX5-12V
2191QUX5-12V
advertisement
Manufacturer No:
2191QUX5-12V
HK JDW NO:
894-2191QUX5-12V
Package:
Datasheet:
2191QUX5-12V
Description:
LED IND LIGHT 12V GREEN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2191QUX5-12V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    2191QU
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE WITH BUILT-IN DIODE AND RESISTOR
  • Voltage
    12V
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Illumination Color
    Green
  • Overall Height
    7.11mm