  • 2200HT-681-V-RC
2200HT-681-V-RC
advertisement
Manufacturer No:
2200HT-681-V-RC
HK JDW NO:
103-2200HT-681-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
2200HT-681-V-RC
Description:
FIXED IND 680UH 2.6A 270 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
2200HT-681-V-RC
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.950Diax0.550W 24.13mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
    1
  • Depth
    13.97mm
  • Construction
    Vertical Mount
  • Current Rating
    2.6A
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    12.44mm
  • Lead Spacing
    12.446mm
  • Inductance
    680μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    270mOhm Max
  • Max DC Current
    2.6A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • DC Current
    2.6A
  • Diameter
    24.13mm