  • 2200LL-2R7-H-RC
2200LL-2R7-H-RC
advertisement
Manufacturer No:
2200LL-2R7-H-RC
HK JDW NO:
103-2200LL-2R7-H-RC
Datasheet:
2200LL-2R7-H-RC
Description:
FIXED IND 2.7UH 20.3A 3 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
2200LL-2R7-H-RC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    1.100Dia 27.94mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating
    20.3A
  • Lead Length
    12.7mm
  • Lead Spacing
    26.67mm
  • Inductance
    2.7μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3mOhm Max
  • Diameter
    27.94mm
  • Height Seated (Max)
    0.550 13.97mm