  • 2220J6300471KXR
2220J6300471KXR
advertisement
Manufacturer No:
2220J6300471KXR
HK JDW NO:
419-2220J6300471KXR
Datasheet:
2220J6300471KXR
Description:
470pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J6300471KXR
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%