  • 2220Y0250152FFR
2220Y0250152FFR
advertisement
Manufacturer No:
2220Y0250152FFR
HK JDW NO:
419-2220Y0250152FFR
Datasheet:
2220Y0250152FFR
Description:
FlexiCap™ 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y0250152FFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm