  • 2220Y6300181KCR
2220Y6300181KCR
advertisement
Manufacturer No:
2220Y6300181KCR
HK JDW NO:
419-2220Y6300181KCR
Datasheet:
2220Y6300181KCR
Description:
FlexiCap™ 180pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y6300181KCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    180pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm