  • GCM0335C1E150JA16D
GCM0335C1E150JA16D
advertisement
Manufacturer No:
GCM0335C1E150JA16D
HK JDW NO:
535-GCM0335C1E150JA16D
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GCM0335C1E150JA16D Overview
Programs on this device are of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm size/dimension.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
GCM0335C1E150JA16D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
GCM0335C1E150JA16D Applications
There are a lot of Murata Electronics GCM0335C1E150JA16D applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
GCM0335C1E150JA16D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm