  • GRM32EB31E226ME15L
GRM32EB31E226ME15L
advertisement
Manufacturer No:
GRM32EB31E226ME15L
HK JDW NO:
535-GRM32EB31E226ME15L
Package:
3225
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM32EB31E226ME15L
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    3225
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Size Code
  • Voltage
    25V
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    2.5mm