  • GRM188R7YA474KE05D
GRM188R7YA474KE05D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R7YA474KE05D
HK JDW NO:
535-GRM188R7YA474KE05D
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
GRM188R7YA474KE05D Overview
Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 35V can be used for operation.
GRM188R7YA474KE05D Features
with 15% ppm/°C being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 35V
GRM188R7YA474KE05D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM188R7YA474KE05D applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R7YA474KE05D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Material
    Ceramic
  • Part Status
    Active
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Length
    1.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Voltage - Rated
    35V
  • Height
    950μm
  • Width
    800μm
  • Thickness
    800μm
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Capacitance
    470nF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C