  • 2225J0250104KCT
2225J0250104KCT
advertisement
Manufacturer No:
2225J0250104KCT
HK JDW NO:
419-2225J0250104KCT
Datasheet:
2225J0250104KCT
Description:
0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J0250104KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    5763
  • Case Code (Imperial)
    2225
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm