  • 2300HT-330-H-RC
2300HT-330-H-RC
advertisement
Manufacturer No:
2300HT-330-H-RC
HK JDW NO:
103-2300HT-330-H-RC
Datasheet:
2300HT-330-H-RC
Description:
FIXED IND 33UH 13.6A 15 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
2300HT-330-H-RC
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    1.280Dia 32.51mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Resistance
    15mOhm
  • Current Rating
    13.6A
  • Lead Pitch
    28.956mm
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15mOhm Max
  • Max DC Current
    13.6A
    Radial
  • Inductance Tolerance
    15%
  • DC Current
    13.6A
  • RMS Current (Irms)
    13.6A
  • Diameter
    32.51mm
  • Height
    16.51mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.51mm