  • 2300HT-681-H-RC
2300HT-681-H-RC
advertisement
Manufacturer No:
2300HT-681-H-RC
HK JDW NO:
103-2300HT-681-H-RC
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
2300HT-681-H-RC
Description:
FIXED IND 680UH 3.2A 270 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
2300HT-681-H-RC
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Horizontal (Open)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.280Dia 32.51mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Hortizontal Mount
  • Current Rating
    3.2A
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    28.96mm
  • Lead Spacing
    28.956mm
  • Lead Diameter
    0.9398 mm
  • Inductance
    680μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    270mOhm Max
  • Max DC Current
    3.2A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • DC Current
    3.2A
  • Height
    16.51mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.51mm