  • 23ESA473MLA50N
23ESA473MLA50N
advertisement
Manufacturer No:
23ESA473MLA50N
HK JDW NO:
792-23ESA473MLA50N
Package:
Datasheet:
23ESA473MLA50N
Description:
TE CONNECTIVITY 23ESA473MLA50N POTENTIOMETER, LINEAR,47K
Step5Bar-code shipping tag
23ESA473MLA50N
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
    Panel Mount
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Published
    2007
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    Eyelet, Solder
  • Temperature Coefficient
    5%
  • Resistance
    47kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Resistor Type
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Actuator Type
    Round
  • Bushing Thread
    M10
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Rectangular - 0.992 x 0.717 Face x 0.421 H 25.20mmx18.20mmx10.70mm
  • Length
    60.7mm
  • Actuator Length
    1.969 50.00mm