  • 241-7-120L
241-7-120L
advertisement
Manufacturer No:
241-7-120L
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-241-7-120L
Description:
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
241-7-120L
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    1.7lbs 771.1g
  • Series
    Two-4-One™
  • Size / Dimension
    93.70mm Lx49.20mm W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Power - Max
    56VA
  • Voltage - Primary
    115V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    120V
  • Height Seated (Max)
    57.80mm