  • 2450BP15E0100E
2450BP15E0100E
advertisement
Manufacturer No:
2450BP15E0100E
HK JDW NO:
406-2450BP15E0100E
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
2450BP15E0100E
Description:
FILTER BANDPASS 2.4GHZ
Step5Bar-code shipping tag
2450BP15E0100E
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Number of Circuits
    1
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    100MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss
    1.5dB
  • Insertion Loss (dB)
    1.5 dB
  • Return Loss
    9.5 dB
  • Height
    660.4μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Height (Max)
    0.026 0.65mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    5.499807mg
  • Published
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C