  • 2506031517Y0
2506031517Y0
advertisement
Manufacturer No:
2506031517Y0
HK JDW NO:
267-2506031517Y0
Datasheet:
2506031517Y0
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 150Ohm 25% 100MHz 400mA 150mOhm DCR 0603 T/R
Step5Bar-code shipping tag
2506031517Y0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Silver (Sn/Ni/Ag)
  • Additional Feature
    STANDARD SIGNAL SPEED
    1
  • Depth
    Chip Bead
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    2.2 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    150Ohm
  • Max DC Current
    400mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.4A
  • DC Current
    400mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Width
    0.8mm