  • 2EZ130D10E3/TR12
2EZ130D10E3/TR12
advertisement
Manufacturer No:
2EZ130D10E3/TR12
HK JDW NO:
523-2EZ130D10E3/TR12
Datasheet:
2EZ130D10E3/TR12
Description:
400Ohms ±10% 130V 500nA @ 98.8V -65°C~150°C 2W DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
2EZ130D10E3/TR12
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Base Part Number
    2EZ130
  • Impedance
    400Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 98.8V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    2W
  • Impedance-Max
    400Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    130V
  • Zener Voltage
    130V
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    2
  • Supplier Device Package
    DO-204AL (DO-41)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±10%