  • BZX84W-C6V2F
BZX84W-C6V2F
advertisement
Manufacturer No:
BZX84W-C6V2F
HK JDW NO:
554-BZX84W-C6V2F
Datasheet:
BZX84W-C6V2F
Description:
10Ohm ±5% 3μA @ 4V 150°C TJ SC-70, SOT-323
Quantity:
In Stock : 3865
Step5Bar-code shipping tag
BZX84W-C6V2F
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 4V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    275mW
  • Impedance-Max
    10Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    6.2V