  • 3.0SMCJ18ATR
3.0SMCJ18ATR
advertisement
Manufacturer No:
3.0SMCJ18ATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-3.0SMCJ18ATR
Step5Bar-code shipping tag
3.0SMCJ18ATR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    102.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V